Konuyu Oyla:
 • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Windows , MacOS , Linux Google Chrome Yükleme
#1
Windows XP SP2+ / Vista / 7 / 8 / 8.1 1. Yükleyici dosyasını indirin
 2. Sorulursa "Çalıştır"ı veya "Kaydet"i tıklayın.
 3. Yükleyiciyi kaydettiyseniz, yükleme işlemini başlatmak üzere yükleyici dosyasını çift tıklayın. Ana sayfa ayarlarınız ve tarayıcı geçmişiniz varsayılan tarayıcınızdan otomatik olarak içe aktarılır.
 4. Windows 7/Vista/XP
  Her şey ayarlandıktan sonra bir Chrome penceresi açılır. Chrome ilk defa açıldığında, doğrudan adres çubuğunu (çok amaçlı adres çubuğu da denir) kullanarak Google'da arama yapabileceğinizi belirten bir ileti görürsünüz.Varsayılan arama motorunuzu değiştirmek isterseniz Değiştir'i tıklayın.
 5. Windows 8
  Bir karşılama iletişim kutusu görüntülenir. Varsayılan tarayıcınızı seçmek için İleri'yi tıklayın. Google Chrome'u seçerseniz Başlat Ekranı'ndan bir Windows 8 uygulaması olarak başlar.Mac OSX

 1. Yükleyici dosyasını indirin
 2. İndirme işlemi tamamlandığında "Google Chrome.dmg" adlı dosyayı açın.
 3. Açılan pencerede, Chrome simgesini Application (Uygulama) klasörüne sürükleyin. Bu işlem, Chrome'u bilgisayarınızdaki tüm hesaplar için yükler. Ana sayfa ayarlarınız ve tarayıcı geçmişiniz varsayılan tarayıcınızdan otomatik olarak içe aktarılır. Yönetici haklarına sahip değilseniz simgeyi bilgisayarınızda bu haklara sahip olduğunuz bir konuma (örneğin Masaüstünüz gibi) sürükleyin. Chrome sadece kendi kullanıcı hesabınız için yüklenir.
 4. Tarayıcıyı ilk kez açtığınızda, Finder (Bulucu), İnternet'ten indirilmiş olan uygulamayı açmak isteyip istemediğinizi sorar. Devam etmek için Aç'ı tıklayın.
 5. Doğrudan adres çubuğunu (çok amaçlı adres çubuğu da denir) kullanarak Google'da arama yapabileceğinizi belirten bir ileti görürsünüz. Varsayılan arama motorunuzu değiştirmek isterseniz Değiştir'i tıklayın.
 6. Masaüstünüzdeki Google Chrome disk resmini Dock'taki (Yuva) Eject (Çıkar) simgesine sürükleyerek disk imajını kaldırın. (Google Chrome uygulamasının simgesini değil, disk resmini sürüklediğinizden emin olun.)
  LinuxChrome'u yerel paket yönetimi sisteminiz üzerinden yüklemenizi öneririz. Ancak yine de programı yerel kullanıcı dizininize kopyalayıp yönetim ayrıcalıkları olmadan çalıştırmanız da mümkündür. Bunu yapmak için yükleme sırasında yönetici erişiminiz olmalıdır.1. Yükleyici dosyasını indirin2. Paketi açmak için OK'i (Tamam) tıklayın.3. Chrome'u yüklemeye başlamak için Install Package'ı (Paketi Yükle) tıklayın.4. Tüm kurulum tamamlandıktan sonra bir Chrome penceresi açılır. Chrome ilk defa açıldığında, doğrudan adres çubuğunu (çok amaçlı adres çubuğu da denir) kullanarak Google'da arama yapabileceğinizi belirten bir ileti görürsünüz. Varsayılan arama motorunuzu değiştirmek isterseniz Değiştir'i tıklayın.Tarayıcıyı açmak için Applications (Uygulamalar) > Internet (İnternet) > Google Chrome'a gidin. Google Chrome, veri havuzunu paket yöneticinize ekler, böylece güncel kalması sağlanabilir.Linux

           Chrome'u yerel paket yönetimi sisteminiz üzerinden yüklemenizi öneririz. Ancak yine de programı yerel kullanıcı dizininize kopyalayıp yönetim ayrıcalıkları olmadan                        çalıştırmanız da mümkündür. Bunu yapmak için yükleme sırasında yönetici erişiminiz olmalıdır.


 1. Yükleyici dosyasını indirin
 2. Paketi açmak için OK'i (Tamam) tıklayın.
 3. Chrome'u yüklemeye başlamak için Install Package'ı (Paketi Yükle) tıklayın.
 4. Tüm kurulum tamamlandıktan sonra bir Chrome penceresi açılır. Chrome ilk defa açıldığında, doğrudan adres çubuğunu (çok amaçlı adres çubuğu da denir) kullanarak Google'da arama yapabileceğinizi belirten bir ileti görürsünüz. Varsayılan arama motorunuzu değiştirmek isterseniz Değiştir'i tıklayın.
  Tarayıcıyı açmak için Applications (Uygulamalar) > Internet (İnternet) > Google Chrome'a gidin. Google Chrome, veri havuzunu paket yöneticinize ekler, böylece güncel kalması sağlanabilir.
Yorumlarınız Bizim İçin Önemlidir.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Windows 7 Masaüstü Kişiselleştirme Yaması Ekleme avassa 13 6,607 14.05.2017, Saat: 10:09
Son Yorum: erensakarya40
  Windows 7 Professional Dil Paketi Ekleme hcoban 1 52,293 09.10.2016, Saat: 20:06
Son Yorum: rekormen
  Casper VİA T41'e Windows Kurmak. dogukanck 1 499 03.09.2016, Saat: 00:47
Son Yorum: dogukanck
  TABLETİM WİNDOWS KURDUM AMA DOKUNMATİK ÇALIŞMIYOR erhangaziyilmaz 7 1,313 09.04.2016, Saat: 14:50
Son Yorum: gdb888
  TABLET İÇİN WİNDOWS 8.1 YADA WİNDOWS 7 YÜKLEMEK İSTİYORUM YAZILIMI NEREDEN BULURUM YA erhangaziyilmaz 0 812 09.04.2016, Saat: 12:11
Son Yorum: erhangaziyilmaz

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi