Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firefox Sık Kullanılanların Yedeklenmesi ve Geri Yüklenmesi
#1
Sık Kullanılanları Yedekleme
1.) İlk olarak Firefox tarayıcınızı açarak karşınıza gelen sayfadaki, üst menüde bulunan yer imleri seçeneğine tıklayınız. Gerekli seçenek aşağıdadaki resimde gösterilmiştir.

2.) Yukarıda belirtilen yere tıkladıktan sonra açılan kutucuktaki, Yer imlerini düzenle yazan yere tıklayarak yer imleri yönetim paneline giriyoruz. Aşağıdaki resimde tıklanması gereken yer kırmızı ile çizilierek belirtilmiştir.

3.) Karşınıza gelen yer imi yöneticisi ekranındaki, üst solda bulunan Dosya yazılı menüye tıklıyor ve açılan penceredeki Dışa Aktar seçeneğine tıklayarak yedekleme işleminin son aşamasına geçiyoruz. Aşağıdaki resimde tıklanması gereken bölgeler çizilerek belirlenmiştir.

4.) Bu aşamalar bittikten sonra yapılması gereken karşımıza gelen penceredeki isim yazma bölümüne yer imleri yedek ismimizi yazıyoruz. Normlade kendi otomatik olarak "bookmarks" ismini atamaktadır fakat siz istediğiniz ismi belirleyebilirsiniz. İsim atma işleminden sonra yedeği kaydetmek istediğiniz yeri belirliyor ve Kaydet butonuna basarak yer imleri yedeğinizi seçtiğiniz yere yedeklemiş oluyorsunuz. İstediğiniz zaman yedeğinizi firefoxa yükleyebilirsiniz. Geri yüklemek için uygulanan aşamalar aşağıda anlatılmıştır. Yedek alma işlemindeki son aşama ile ilgili resimler ve yapılması gerekenle aşağıdaki resimde belirtilmiştir.
Sık Kullanılanları Geri Yükleme
1.) Yukarıda anlatılan 3. aşamaya kadar hepsi aynı fakat 3. aşamadaki Dışarı Aktar seçeneği yerine yedeklediğimiz yer imini geri yüklemek için İçeri Aktar seçeneğine tıklıyoruz. Aşağıdaki resimde gerekli yerler belirtilmiştir.

2.) Bu aşamadan sonra karşımıza çıkan penceredeki (içe aktarma sihirbazı) Dosyadan seçeneğine tıklıyor ve ileri diyerek bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Detaylar aşağıda belirtilmiştir.

3.) Artık en son bölüme gelmiş bulunuyoruz. Daha önceden bilgisayarınızda belirlediğiniz yere kaydettiğiniz firefox yer imleri yedek dosyasını karşınıza gelen panel araclığı ile seçerek Aç tuşuna basıyorsunuz. Yapılması gerekenler ile ilgili resim ve açıklamalar aşağıda bulunmaktadır.

Geri yükleme tamalanmıştır.Eski kısayollarınız olduğu yerlerine geri gelmiştir.
Yorumlarınız Bizim İçin Önemlidir.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mozilla Firefox Ayarlarını Sıfırlama avassa 0 1,570 18.07.2013, Saat: 15:18
Son Yorum: avassa
  Internet Explorer 10 açıldığında kapatılan sekmelerin yeniden yüklenmesi gdb888 0 900 25.03.2013, Saat: 18:45
Son Yorum: gdb888
  Firefox Kaydırma Seçenekleri hcoban 0 1,956 21.06.2012, Saat: 00:01
Son Yorum: hcoban

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi